7 Mayıs 2015 Perşembe

Güncel Anime:Plastic Memories


Anime Adı : Plastic Memories
Anime Türü :Bilim-Kurgu
Bölüm Sayısı : 5 / ?
Yapım Yılı : 2015
Özet;
Hikaye yakın bir gelecekte dünyanın dört bir tarafına yayılan androidlerin insanlar gibi göründüğü zamanda geçiyor. Androidleri üreten şirket SAI, Giftia adında yeni bir tür android üretir. Giftia'ların özelliği ise şimdiye kadar içinde en çok duygu barından androidler olmasıdır. Ama bu androidlerin bir hizmet sınırı vardır. Bu sınır dolduğunda androidler garip davranmaya başlar. Bu nedenle SA şirketi süresi dolan androidleri geri almak için bir takıma ihtiyaç duyar. SAI'da çalışmaya başlayan yeni işçi Tsukasa Mizugaki bir takım kurması ve diğer androidleri bulup getirmesi gerekecektir.
[Türk Anime sitesinden alınmıştır.]HanHan Tanıtımı:5 bölümü yayınlanan animemizin ilk bölümünü izleyip,izleme listeme almış bulunuyorum.
Konusu yukarıda geçtiği üzere android üreticisi SAI şirketi;ayırd edilemeyecek şekilde insana  benzeyen ,sentetik ruhlara sahip olan  Giftia adlı androidler üretmiştir.Fakat bunların ömrü sadece 81,920 saat yani 9 yıl 4 ay.
Ana karakterimiz olan Tsukasa Mizugaki Terminal Hizmet Bölümünde işe başlar.Buradaki çalışanların görevi ise insanlarla beraber yaşayan , ömrü dolmuş Giftiaları sahiplerinin izni ile alıp anılarını parçalayıp merkeze getirmek.

Bu görünüş olarak kolay olan işi yaparken bakalım karakterlerimizin başlarına neler gelecek?


*İnsanlar ile Giftiaları ayırma sahnelerinde duygulanmadan edemedim.Şunu bilin ki; bilim kurgu türü yazsa da sadece bu türden ibaret değil*
 

Bilim-Kurgu olması ve çizimlerinin güzel olması itibari ile dikkatimi çeken bu anime umarım sizlerin de hoşuna gider.

Keyifli Seyirler....Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

*Lütfen herhangi bir site veya blogun linkini paylaşmayınız.
*Spoiler,Küfürlü içerik, Siyasi,Dini,tartışmaya sebep olacak yorumlar yapmamaya özen gösterelim.


***Anlayışınız ve ziyaret ettiğiniz için teşekkürler***
HanHan Asya

Tasarım : Merve Canbaz